Informacija tel.:

+37061215864

Ar atrimiausiu metu planuojate keliauti po kitas šalis?

TAIP
NE

„Lietuvos draudimas“: gyventojai nelinkę profilaktiškai rūpintis santechnika

Užliejimai daugiabučiuose, draudikų duomenimis, dažniausiai pasitaikanti nelaimė. Jie įvyksta net 7 kartus dažniau nei vagystės ir 6 kartus dažniau nei gamtos stichijos. Senos statybos namuose dažniau įvyksta vandentiekio ir šildymo sistemos avarijos, naujuose namuose gyventojams grėsmę kelią trūkusios vandens žarnelės (indaplovių, skalbyklų, klozetų).


„Paspaudus pirmiesiems šalčiams dvigubai šokteli šildymo sistemų avarijų skaičius. Tai ypač aktualu senesnės statybos daugiabučiuose. Vidutinis užliejimo nuostolis siekia 1200 litų. Tačiau svarbiausia, kad prakiuręs vamzdis, trūkusi žarnelė ar kita panaši nelaimė žalos pridaro ne tik konkrečiam butui, bet apliejami ir kaimynai. Praeitą žiemą didžiausia mūsų atlyginat žala dėl užpylimo siekė net 100 tūkstančių litų, nes avarijos metu buvo užlieti net keli žemiau esantys butai ir patalpos“, - sako Audronė Ananevienė, AB „Lietuvos draudimas“ Turto draudimo portfelio valdytoja.


Ir šiemet, paspaudus šalčiams, draudikai prognozuoja pranešimų apie vandentiekio bei šildymo sistemų avarijas padvigubėjimą.


Atliktas tyrimas atskleidė, kad 11 proc. apklaustųjų yra nukentėję nuo vandens išsiliejimo dėl radiatorių nuorinimo, dažniausiai tai – didžiųjų miestų gyventojai. 7 proc. Lietuvos gyventojų nuorinant radiatorius, vanduo išsiliejo jų pačių bute, o dar 4 proc. teko nukentėti nuo išsiliejimo kaimynų bute.

 

Plačiau...

finlitte (c) 2011 WEB solutions: WEBO.LT