Informacija tel.:

+37061215864

Ar atrimiausiu metu planuojate keliauti po kitas šalis?

TAIP
NE

DĖL LIETUVOJE PLATINAMŲ RUSIJOS DRAUDIMO BENDROVIŲ “ŽALIŲJŲ KORTELIŲ”

Informuojame, kad nuo 2010 m. Rusijos automobilių draudikų asociacija (RAMI) nustatė daug atvejų kai Rusijos žaliosios kortelės buvo išduotos Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms. Tokia praktika prieštarauja Žaliosios kortelės sistemos taisyklėms ir Lietuvos nacionaliniams teisės aktams.

Rusijos žaliosios kortelės biuras ir RAMI narės-draudimo įmonės nėra suinteresuotos tokio pobūdžio  nelegalia veikla, ypač todėl, kad Rusijos žaliosios kortelės kaina nenumato prielaidos prisiimti finansinės rizikos dėl transportų priemonių, kurių nuolatinė buvimo vieta yra Europos Sąjungos teritorija. Daugumą didžiausių nuostolių, susijusių su Rusijos žaliosiomis kortelėmis, sukėlė Lietuvos vežėjų valdomos transporto priemonės.

Situacija kyla iš nusikalstamos nesąžiningų Rusijos draudimo tarpininkų veiklos, kurie suteikia galimybę tam tikriems Lietuvos vežėjams įsigyti Rusijos žaliąsias korteles neteisėtu būdu. Taip pat RAMI turi informacijos, kad tokios žaliosios kortelės nenustatytų asmenų šiuo metu yra pardavinėjamos pačioje Lietuvos teritorijoje. Siekdama, kad tokia neteisėta veikla nebūtų galima iš Rusijos draudimo agentų pusės, RAMI priėmė nutarimą draudžiantį nuo 2011-01-01 įrašyti žaliosiose kortelėse transporto priemonės identifikacijos numerį vietoje transporto priemonės valstybinio registracijos numerio, kas anksčiau suteikdavo galimybę draudimo agentams nuslėpti žaliosios kortelės išdavimo faktą užsienio transporto priemonei. Deja, toks faktas gali būti nustatytas tik jau po įvykusio kelių eismo įvykio.

Rusijos automobilių draudikų asociacija prašo informuoti asociacijos “LINAVA” narius, kad nuo aukščiau minėtos datos, t. y. nuo 2011-11-01, jie laiko suklastotomis/neteisėtai išduotomis visas žaliąsias korteles, kuriose vietoje transporto priemonės valstybinio registracijos numerio yra įrašytas transporto priemonės identifikacijos numeris. Pagal Žaliosios kortelės biurų tarybos vidaus reglamento 9 straipsnį tokioms išduotoms žaliosioms kortelėms nėra taikomos atitinkamo biuro garantijos. RAMI kaip ir iki šiol, garantuos už visas išduotas Rusijos žaliąsias korteles, išskyrus tas, kuriose yra įrašyti transporto priemonių identifikacijos numeriai. Tai reikš, kad visus nuostolius, patirtus užsienio šalyse eismo įvykių metu dėl Lietuvos transporto priemonių, turinčių Rusijos žaliąsias korteles kaltės, turės kompensuoti patys Lietuvos vežėjai.

Informacijos ir IT skyrius

www.linava.lt

finlitte (c) 2011 WEB solutions: WEBO.LT